ВЪЗМОЖНОСТ ЗА СИНЕРГИЧНА ТЕХНОЛОГИЯ
Допълнителен комфорт и предимства при работа осигуряват:
- Синергичен режим (SYN MIG) - функция, която ви позволява да зададете автоматичен избор на параметри
- Няма нужда от използване на защитни газове с функцията FLUX - удобно при използване на самозащитни проводници
- Ръчен избор на дебелина на телта до подходящи параметри и автоматични диапазони
- Ръчен избор на управление на заваряване (двутактов - 2T / четиритактов - 4T / точково заваряване - SPT)
- Избор на параметри за автоматично заваряване за вид газ, липса на защитен газ и за заваряване на алуминий
- Функция CO2 - при заваряване в газовия щит на въглероден диоксид FeC/Co2
- Функция MIX - при заваряване в екран FeC/ArCo2E308 Ar98
- Функция FLUX - при заваряване със самоекранирани телове E308 Ar98
- AL функция - за заваряване на алуминиеви сплави с магнезий в аргонов екран
- Регулирането на индуктивността (-10 - (+10) ви позволява да оптимизирате характеристиките на дъгата в зависимост от дебелината на заварения лист и методите и условията на заваряване. Функцията е полезна при заваряване на тънки стоманени листове, като ги предпазва от изгаряне и при запояване на поцинковани листове Промяната на стойността на индуктивността също води до намаляване на количеството пръски при заваряване
- Функция Burnback (0 - 10) - регулиране на височината на горене на телта. Тази настройка контролира краткия период от време, през който телоподаващото устройство ще продължи да работи, след като бутонът на основния заваръчен пистолет е спрян.
- SPOT функция позволяваща точково заваряване с настройка от 0 - 3 секунди
СИСТЕМА ЗА ПОДАВАНЕ НА ТЕЛ
Двуролното подаващо устройство позволява прецизно подаване на заваръчната тел, като елиминира нейното приплъзване.
МОБИЛНОСТ НА УСТРОЙСТВОТО
Леката конструкция със стабилна алуминиева дръжка ви позволява лесно да местите целия уред.
ВЪЗМОЖНОСТИ ЗА ЗАВАРЯВАНЕ С АПАРАТ PM-IMGTS-250L
МИГ/МАГ ЗАВАРЯВАНЕ
MIG/MAG заваряването е един от най-широко използваните заваръчни процеси. Но какво всъщност се крие зад него? Всичко зависи от избора на подходящи защитни газове и пълнители, до свойствата на различните видове заваръчни дъги.
MIG/MAG заваряването е известно още като електродъгово заваряване.
Къде се използва този метод на заваряване?
Процесите на заваряване MIG/MAG могат да се използват изключително универсално. Те се използват, между другото, в металообработващата промишленост, при конструирането на стоманени конструкции и резервоари, в корабостроенето и в автомобилната индустрия. MIG/MAG процесите позволяват заваряване на елементи от различни материали, с различни дебелини и геометрии. MIG заваряването е особено подходящо за цветни метали: алуминий, магнезий, мед и титан. Методът MAG се използва главно за заваряване на нелегирани, нисколегирани и високолегирани стомани.
Предимства на MIG/MAG заваряването:
- висока ефективност на топене,
- няма скоростна писта,
- лесно запалване на заваръчната дъга,
- добра пригодност за механизирано и автоматизирано заваряване,
- висока скорост на заваряване с добро качество на заварката,
- добра пригодност за използване в принудителни и трудни позиции,
- ниски разходи за свързващи вещества.
ММА ЗАВАРЯВАНЕ
Дъговото заваряване с електрод с покритие се нарича още метод ММА (ръчно електродъгово заваряване) и е най-старият и универсален метод за електродъгово заваряване.
Методът MMA използва електрод с покритие, който се състои от метална сърцевина, покрита с компресирано покритие. Между края на електрода и заварявания материал се генерира електрическа дъга. Дъгата се запалва чрез контакт чрез докосване на края на електрода до заварения материал. Електродът се стопява и капки разтопен електроден метал се прехвърлят през дъгата към разтопения басейн от заварен метал, образувайки заваръчен шев след охлаждане. Заварчикът премества електрода, докато се топи към заварения обект, така че да поддържа постоянна дължина на дъгата и в същото време премества неговия топящ се край по линията на заваряване. Покритието на топящия се електрод отделя газове, които предпазват течния метал от влиянието на атмосферата и след това се втвърдява и образува шлака на повърхността на басейна, която предпазва втвърдяващия се заваръчен метал от влиянието на околната среда. След отдалечаване на електрода от детайла електрическата дъга спира и заваръчният процес се прекъсва. След полагането на едно перло, шлаката трябва да се отстрани механично.
Основната разлика от другите методи за заваряване е, че при ММА метода електродът се скъсява. При методите TIG и MIG/MAG дължината на електрода остава непроменена, а разстоянието между ръкохватката и заварения елемент е постоянно. При метода MMA, за да се поддържа постоянно разстояние между електрода и заваръчната вана, държачът на електрода трябва постоянно да се придвижва към заварявания елемент, което означава, че уменията на заварчика играят специална роля.
TIG-LIFT ЗАВАРЯВАНЕ
TIG-LIFT заваряването е метод , който позволява получаването на най-високо качество на заварките. Заваръчната дъга свети между високотемпературен, неконсумативен волфрамов електрод и детайла. Инертният газ, който дава името на метода, създава безкислородна атмосфера и предотвратява химичните реакции в течната заваръчна вана. Това води до гладки, равни и без пори фуги. Свързващото вещество се подава ръчно или от телоподаващо устройство.
TIG-LIFT заваряването е възможно за всички заваряеми метали. Най-големият обхват на приложение е неръждаема стомана и цветни метали, като алуминий, мед и месинг. TIG-LIFT се използва предимно за направата на кореновия проход на заваръчния шев, тъй като заваръчните шевове са чисти и без пори и следователно издържат добре на динамични натоварвания.